تبلیغات
مـشـــــکات - راه هاى اثبات نبوت حضرت محمّد (صلّی الله علیه و آله و سلّم)2
مـشـــــکات
محـــفل نــــور و رحـــمــت - قـــــــرآن و عــــتـرت
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 خرداد 1393 توسط گـدای کـوی عتـرت | نظــــر بدهید ()
ب : گواهی پیامبران و کتابهای آسمانی پیشین

آن چه در تورات درباره پیامبر اكرم(ص)  ذكر شده، به طور كامل شرح دهید.

در ادامه مطلب بخـــوانید...

در كتاب ها عهدین مانند «تورات» از احوال پیامبران به ویژه پیامبر گرامى اسلام(ص) به تفصیل سخن گفته شده است، لیكن چون متأسفانه آن كتاب ها، دست خوش تحریف و نقصان شده، به طور كلى دل نهادن به داستان هاى تورات روا نیست، زیرا در این كتاب، مطالبى مشاهده مى شود كه با مقام منیع رسالت و مرتبه والاى نبوت منافات دارد، لذا از شرح تفصیلى آن چه در تورات درباره پیامبراكرم(ص)  ذكر شده معذوریم.
آن چه در همه كتاب هاى دینى از جمله تورات به چشم مى خورد، بشارت هایى درباره پیامبراكرم(ص)  است كه حاكى از قدرت فوق العاده و كمك و پشتیبانى الهى نسبت به آن حضرت مى باشد.
در این باره به دو نمونه اشاره مى كنیم:
1. در «سِفر تثنیه» آیاتى وجود دارد كه ترجمه فارسى آن به نقل از تورات فارسى چنین است:
«یهوه خدایت پیامبرى را از میان تو از برادرانت مثل من براى تو مبعوث خواهد گردانید، او را بشنوید و خداوند به من گفت: آن چه گفتند نیكو گفتند ... پیامبرى را براى ایشان از میان برادران ایشان مبعوث خواهم كرد و كلام خود را به دهانش خواهم گفت».
هرچند علماى یهود و نصارا (مسیحى) تلاش كردند كه این بشارت را بر انبیاى بنى اسرائیل یا حضرت مسیح(ع)  منطبق كنند، امّا به دلایل متعدد صحیح نیست. با موشكافى در لغت «ماحیخا» نشان مى دهد كه منظور از كلمه «برادرانت» به دو تیره اشاره بوده كه همان تیره یعقوب و اسماعیل مى باشد و پیامبر اكرم(ص)  از نسل حضرت اسماعیل(ع)  بود و با نسل حضرت یعقوب(ع)  برادر به شمار مى رود.
2. حضرت موسى(ع)  در اواخر عمر طى سخنانى كه انحطاط آینده قوم خود را نشان مى داد، عبارتى فرموده كه در تورات امروزى ترجمه فارسى آن چنین است: «و گفت: خدا از كوه سینا آمد و برخاست از سعیر به سوى آنها و درخشید از كوه «فاران» و آمد با ده هزار مقدس از دست راستش با یك قانون آتشین.»
تحقیقات جغرافى دانان قدیم و بعضى از دانشمندان مسیحى حاكى است كه مراد از كوه «فاران» مكه مى باشد. در ترجمه عربى تورات سامرى تصریح شده است: «فاران» در حجاز است. «وسكن مدبر فاران ] = الحجاز] و اخذت له امه امراة من ارض مصر; او ] = اسماعیل] در بیابان فاران یا پاران ـ واقع در حجاز ـ مسكن گزید و مادر او برایش زنى در سرزمین مصر گرفت.»
ده هزار مقدس كه در آیه معین گردیده، اشاره به پیروان و اصحاب پیامبر اسلام(ص) است! همین امر نشان مى دهد كه این بشارت با حضرت مسیح(ع)  منطبق نیست، زیرا آن حضرت در زمان حیات خود در دنیا موفقیتى نیافت و پیروان او از انگشتان دست بیشتر نبودند.
در «تورات» سخنان دیگرى درباره پیامبراكرم(ص)  بیان شد.
در خاتمه شایان ذكر است قرآن، برخى از بشارت ها و ویژگى هاى رسول گرامى اسلام(ص)  را به نقل از كتب آسمانى پیشین نقل كرده است كه در صحت آن هیچ تردیدى نیست. یكى از آیه ها این است: (واِذ قالَ عیسَى ابنُ مَریَمَ یـبَنى اِسرءیلَ اِنّى رَسولُ اللّهِ اِلَیكُم مُصَدِّقـًا لِما بَینَ یَدَىَّ مِنَ التَّورةِ ومُبَشِّرًا بِرَسول یَأتى مِن بَعدِى اسمُهُ اَحمَد ... )؛ و هنگامى كه عیسى پسر مریم گفت: اى فرزندان اسرائیل، من فرستاده خدا به سوى شما هستم. تورات را كه پیش از من بوده تصدیق مى كنم و به فرستاده اى كه پس از من مى آید و نام او احمد است بشارتگرم ... . و نیز انعام آیه 20، بقره آیه 146، 89، 41، 42 و اعراف، 157.طبقه بندی: حضرت محمــّــد (ص) ، پیـامبـر نـــور و رحمـــت، 
برچسب ها: راه هاى اثبات نبوت حضرت محمّد (صلّی الله علیه و آله و سلّم)،
این قالب توسط بلاگ اسکین طراحی و توسط شیعه تولز ویرایش شده است برای دریافت کد کلیک کنید
بلاگ اسکین                                   شیعه تولــز